Účastníci expedice

Tomáš Černohous
Student magisterského programu Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Absolvoval studijní pobyt na University of Copenhagen v Dánsku, kde studoval na Centru afrických studií. Zajímá se z geografického hlediska o oblast subsaharské Afriky a z teoretického pak o výzkum konfliktů a státních převratů. Jeho studie o vnitrostátním konfliktu v Etiopii o status provincie Ogaden zvítězila v soutěži o stipendium Inocence Arnošta Bláhy 2011. S přáteli také založil občanské sdružení No:mad, jehož je předsedou. Svoji první větší cestu podnikl ve svých sedmnácti letech, kdy projel s přáteli během jednoho měsíce na kole oblast Izraele a Palestiny. O rok později také pracoval dva měsíce ve starém městě Jeruzaléma. Procestoval Egypt, Maroko, Moldavsko, Turecko a další země. Své zážitky z cest předává dalším prostřednictvím cestopisných přednášek a filmových projektů Světakraj.

Oldřich Smola
Student Mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Absolvoval zahraniční studijní pobyt na Universität Bremen, kde studoval mezinárodní vztahy. Na expedici Mahali ho zaujaly především její ambice jdoucí za hranice běžné turistiky a vzhledem k jeho zájmu o teorie konfliktu také možnost v terénu posoudit následky rozsáhlých násilných konfliktů, které se ve východní Africe nedávno odehrály. V roce 2007 procestoval s přáteli automobilem na vlastní pěst Turecko, poznal jeho přírodní krásy, pohostinnost místních a jeho bohatou historii, ale také úmorné zdolávání velkých vzdáleností a nepohodlí. Přestože je Turecko ve srovnání s východní Afrikou zemí velmi vlídnou, i ono bylo v nedávné době zasaženo násilnými konflikty, což je dosud patrné především na východě země („Kurdská otázka“). Procestoval také Velkou Británii, Německo, Itálii, Portugalsko, Nizozemsko a další země.

Vojtěch Faltus
Student Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. V období leden až červen absolvuje stipendijní semestrální pobyt na Mykolo Romeris University ve Vilniusu v Litvě. Studijně se zabývá zejména trestní odpovědností právnických osob, ale zajímá ho také fungování Mezinárodního trestního tribunálu pro Rwandu a systém soudů „gacaca“. Cesta do středu Afriky pro něj představuje obrovskou životní výzvu a možnost navštívit kontinent, který je kolébkou lidstva a nabízí dle něj více pestrosti, rozmanitosti a dobrodružství než všechny ostatní kontinenty dohromady. V roce 2006 absolvoval 7 500 km dlouhou expedici po turecké části Kurdistánu, kde se neúspěšně pokusil o výstup na magickou horu Ararat. Cestovatelské zkušenosti má především z horské turistiky a trekingu. Procestoval Gruzii, Pyreneje, Turecko, Norsko, Maroko, Irsko, Černou Horu a další země.